lv
en
Dalība “BORDERS” festivālā Venēcijā

Dalība “BORDERS” festivālā Venēcijā

Šī gada 28.maijā Venēcijas mākslas telpā atklāts starptautisks mākslas un arhitektūras festivāls “BORDERS,” kura ietvaros atklāta izstāde “BODIES + City Skin.” Tā vienkopus pulcēja māksliniekus no dažādām pasaules valstīm, kas ar mākslas instalāciju, performances, fotogrāfiju, video un gleznu formātu prezentēja tēmu – “robežas.”

“Sleep with a city”

Mums katram ir savējā. Un tad vēl mīļākā.

“Katrai pilsētai ir sava āda. Vēsturiska. Nobružāta. Haotiska. Sterila. Nospodrināta. Dažāda. Āda pa kuru ikdienā dzīvojam un pārvietojamies mums kļuvusi pašsaprotama. Savā ziņā tā arī ir mūsu āda, jo mēs esam tie, kas to veidojam. Ir reizes, kad gribās šo ādu nomest, un uz laiku uzlikt kādu citu.
Mums katram ir sava teritoriālā piederība. Lokācijas vieta, ko saucam par mājām. Valsts. Pilsēta. Iela. Un tad vēl ir mīļākā. Mīļākā pilsēta – tā, kurp dodamies pārgulēt, ” instalācijās “Sleep with a city” koncepta ideja.

Kopumā “BORDERS” izstāde akcentē robežas starp dvēseli un ķermeni, cilvēku un pilsētu, pilsētu un zemi. Festivāls analizē ideju par cilvēka un pilsētas robežām – kā cilvēki apdzīvo pilsētu un kā cilvēki izmaina pilsētvidi.  Akcentējot to plāno robežu, kas savieno iekšējo telpu ar ārējo telpu, sākot no vienas ēkas un beidzot ar lielām metropolēm.

“Katrs cilvēks dzīvo pasaulē ar robežām, kas  veido viņu attieksmi un uzvedību. Cilvēki reaģē uz ierobežojumiem  un lauž robežas, meklējot  jaunus dzīves veidus. Tā vietā, lai radītu sociālās barjeras, mēs radām iespējas,“ skaidro viens no izstādes kuratoriem, arhitekts un profesors Luca Curci.

BORDERS izstāde noris paralēli 15.Venēcijas arhitektūras biennālei.  To veido trīs notikumu cikli: pirmais, “Bodies + city skin,” kas norisinās no 28.maija līdz 28.jūlijam, otrais,  “Fragmented identities,” 4.augusts līdz 29.septembris, un trešais,  “Future landscape,” norises laiks – 6.oktobris līdz 27.novembris.

“Bodies+City skin” izstāde apskatāma Venēcijas mākslas telpā, adresē – Cannaregio 1863C – 30121 Venēcijā. Darba laiks no plkst. 11:00  – 18:00 ( pirmdienās slēgts), ieeja bez maksas.

Foto: Ansis Starks

Projekts īstenots sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), līguma numurs:  SKV-L-2016/148

LV_Screen Shot 2016-11-15 at 12.58.54

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums