lv
en
Piebūve laikmetīgās mākslas centram “YARAT”

Piebūve laikmetīgās mākslas centram “YARAT”

YARAT ir laikmetīgās mākslas centrs, kura mērķis ir veicināt izpratni par mākslu, tās pētniecību un domāšanas procesiem Kaukāza un Centrālāzijas reģionos. Mākslas centrs atrodas uz Centrālā Baku bulvāra, kas stiepjas paralēli Kaspijas jūras krasta līnijai.

Mēs projektējam piebūvi ēkai, kas ietver ieejas mezglu ar priekštelpu, recepciju un lounge zonu. Konceptuāli, jaunā ēkas piebūve veidota kā mākslas darbs, kas vienlaikus ir gan daļa no kopējā ēkas apjoma, gan arī darbojas kā individuāla instalācija. Šādā veidā tas no statiskas instalācijas transformējas funkcionējošā telpā.

Piebūves fasādi veido dubultā stikla starpsienas bez rāmjiem, kas konstruktīvi balsta pašas sevi. Starp abām paralēlajām stikla plaknēm veidojas brīva starptelpa, kas funkcionē kā ekspozīcijas platforma. Transparentais ieejas mezgls nojauc robežu starp iekštelpu un ārtelpu, ļaujot abiem apjomiem saplūst vienotā veselumā. Šo efektu pastiprina arī plūstošās formas, pulēta hroma plāksnes griestos. Materiāla virsma ir kā spoguļattēls uz kura veidojas
dinamisks iekštelpas un ārtelpas atspulgs.

Jaunā piebūve arhitektoniski apzināti veidota kontrastā ar esošo arhitektūru. Tādā veidā pastiprinot YARAT mākslas telpas būtību, kuras mērķis ir veicināt laikmetīgās mākslas nozīmi un klātbūtni pasaules procesu attīstībā. Arhitektūra, kas reprezentē moderno mākslu pati kļūst par daļu no tās.

Līdzīgs papildinājums plānots arī blakus esošai ēkai.

YARAT mākslas centrs Baku, Azerbaidžānā ir bezpeļas organizācija, kuru 2011.gadā dibināja Aida Mahmudova (Aida Mahmudova) ar mērķi veicināt izpratni par mākslu, tās pētniecību un domāšanas procesiem Kaukāza un Centrālāzijas reģionos. Mākslas centrā notiek izstādes, izglītojoši pasākumu un dažādi festivāli.

Arhitektūras un interjera projekts veidots sadarbībā ar COBALT.

Sāc sadarbību šeit

Sazinies ar mums